Wirtualne Muzeum Dynamit AG Fabrik Christianstadt, fabryka amunicji, w Krzystkowicach, Nowogrodzie Bobrzańskim, Krzystkowice, Nowogród Bobrzański

Podziękowania

Dziękuję wszystkim tym, bez których moja miłość do historii XX wieku, II wojny światowej, a w szczególności do fabryki w Krzystkowicach by nie rozkwitła.

Dziękuję całemu gronu Wydziału Historii na Uniwersytecie Zielonogórskim, a w szczególności doktorowi hab. Robertowi Skobelskiemu. Za bezcenną pomoc przy zbieraniu informacji dziękuję serdecznie dr Michałowi Pszczółkowskiemu-wspaniałemu pasjonatowi związanemu z tematyką fabryk koncernu Dynamit AG. Dziękuję Panu Jarosławowi Butkiewiczowi za cenne udostępnione materiały oraz trud związany z propagowaniem innej fabryki DAG w Bydgoszczy.

Serdeczne podziękowania ślę w stronę lokalnych mieszkańców: byłego wojskowego oraz człowieka z niewygasłą pasją Stefana Jasińskiego, wychowawczyni oraz historyczki z czasów szkolnych p. Małgorzaty Ziemianin, a także, w szczególności, dla p. Tadeusza Grodkiewicza za cenne rady odnośnie projektu oraz przekazane materiały. Dr R. Hassowi za wspaniały dialog niemiecko-polski oraz cenne dokumenty. Wszystkim anonimowym kolekcjonerom, których kolekcje znajdują się na tej witrynie. Dziękuję także ekipie z Firefly Film Studio, którzy pomagają nam w realizacji tego projektu.

Szczególne i największe podziękowania kieruję w stronę Pana Jerzego Panufnika Jr. Dziękuję Jerzy, że potrafiłeś mnie zmotywować, dziękuję za cierpliwość w odpowiadaniu na tysiące pytań, za spotkania, na których ze stoickim spokojem opowiadałeś o kombinacie i zarażałeś pasją która przerodziła się w to Wirtualne Muzeum DAG Fabrik Christianstadt.

Z poważaniem autor Miłosz Grobelny

ZalogujIlość odwiedzin: 28554 FM.